Fluff Body scrub with the scent of Balinese flower 160ml

product picture

379 МКД 333.52МКД
Количина: Купи
Категорија: FLUFF
Бали е неверојатно место полно со непробојна природа и прекрасно миризливи, шарени цвеќиња. Сега, со овој пилинг за тело, можете да ја почувствувате оваа арома и за време на негата на кожата. Ќе ве однесе на патување до тропските острови и ќе направи да се чувствувате како да сте на одмор, дури и во обичен ден. Пилингот дополнително ќе се грижи за вашата кожа, благодарение на што таа ќе стане навлажнета и пријатна на допир.
Sucrose, Aqua, Sodium Cocoyl Isethionate, Sorbitol, Glycerin, Coco-Glucoside, Helianthus Annuus Seed Oil, Sodium Chloride, Disodium Lauryl Sulfosuccinate, Parfum, Tocopheryl Acetate, Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol, Salicylate Benzyl, Citronellol, Linalool, Limonene, CI 47000, CI 61565. "Tekst ovde"
Нанесете го пилингот на влажна кожа и масирајте додека не се раствори шеќерот, а потоа исплакнете со вода. Производ за надворешна употреба.Заштитете го од светло. Да се чува на собна температура.

Поврзани производи