Fluff Body scrub with the scent of watermelon and mint 160ml

product picture

379 МКД 333.52МКД
Количина: Купи
Категорија: FLUFF
Овој уникатен пилинг не само што ќе ја измазне и омекне кожата, туку и ќе ја оживее со својот енергичен мирис. Необичната арома на сочна лубеница и освежително нане ќе ги разбуди вашите сетила засекогаш. Благодарение на него, ќе почувствувате не само свежина, туку пред се како вашата кожа станува пријатна на допир.
Sucrose, Aqua, Sodium Cocoyl Isethionate, Sorbitol, Glycerin, Coco-Glucoside, Helianthus Annuus Seed Oil, Sodium Chloride, Disodium Lauryl Sulfosuccinate, Parfum, Tocopheryl Acetate, Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol, Limonene, CI 26100, CI 61565.
Нанесете го пилингот на влажна кожа и масирајте додека не се раствори шеќерот, а потоа исплакнете со вода. Производ за надворешна употреба.Заштитете го од светлина. Да се чува на собна температура.

Поврзани производи