Soothing anti-hair loss scalp & hair mask

product picture

690 МКД
Количина: Купи
Категорија: NACOMI
Заборавете на проблемот со опаѓање на косата - со смирувачката маскаSoothing Anti-Hair Mask за скалп и коса !Делува на неколку нивоа — ја навлажнува и храни скалпот, ги регенерира и зајакнува фоликулите на косата и го спречува кинењето на косата.Активната компонента на Restart Pro ја зајакнува заштитната бариера, го спречува негативното влијание на надворешните фактори, го олеснува чешлањето, дава сјај, ги враќа оштетувањата и ја зголемува силата.
Aqua, Cetearyl Alcohol, Niacinamide, Brassicamidopropyl Dimethylamine, Isopropyl Myristate, Panthenol, Glycerin, Adansonia Digitata Seed Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Arctium Majus Root Extract, Arnica Montana Flower Extract, Calendula Officinalis Flower Extract, Chamomilla Recutita Flower Extract, Citrus Limon Peel Extract, Hedera Helix Leaf Extract, Lamium Album Extract, Nasturtium Officinale Extract, Pinus Sylvestris Bud Extrac, Rosmarinus Officinalis Leaf Extract, Salvia Officinalis Leaf Extract, Tropaeolum Majus Flower Extract, Linum Usitatissimum Seed Extract, Salvia Hispanica Seed Extract, Butyrospermum Parkii Butter, Cocos Nucifera Oil, Theobroma Cacao Seed Butter, Arginine, Itaconic Acid, Tocopheryl Acetate, Cetrimonium Chloride, Xylitol, Lactic Acid, Caprylic Acid, Polyglyceryl-10 Laurate, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Parfum, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Sodium Hydroxide, Benzyl Alcohol.
Нанесете мала количина на исчистениот скалп и коса, а потоа нежно масирајте. Оставете да делува 5 до 30 минути и исплакнете темелно.

Поврзани производи