Rosemary Scalp Serum Mist - Against Hair Loss - 100ml

product picture

420 МКД
Количина: Купи
Категорија: NACOMI
Серум од рузмарин за спречување на опаѓање на коса и нејзино згуснување. Видно ја подобрува состојбата на ослабената коса, ја зајакнува, а воедно и дава природен волумен и сјај. Комбинацијата на уникатни растителни екстракти од арника, смрека, коприва, рузмарин и жалфија ги храни и ревитализира фоликулите на косата, благодарение на што го спречува опаѓањето на косата и го стимулира нивниот раст. Серумот ја прави косата видно погуста, посјајна и посилна.
Aqua, Glycerin, Rosmarinus Officinalis Leaf Extract, Arnica Montana Flower Extract, Salvia Officinalis Leaf Extract, Hypericum Perforatum Flower Extract, Juniperus Communis Fruit Extract, Panax Ginseng Root Extract, Urtica Dioica Leaf Extract, Arctium Majus Root Extract , Calendula Officinalis Flower Extract, Chamomilla Recutita Flower Extract, Citrus Limon Peel Extract, Hedera Helix Leaf Extract, Lamium Album Extract, Nasturtium Officinale Extract, Pinus Sylvestris Bud Extract, Tropaeolum Majus Flower Extract, Niacinamide, Sorbitan Oleate Decylglucoside Crosspolymer, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Citric Acid, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol.
Добро протресете пред употреба. Нанесете мала количина од производот на исчистениот скалп. Масирајте со врвовите на прстите. Не плакнете. Користете најмалку 2-3 пати неделно.

Поврзани производи