Nacomi Rich recovery Face Serum MIDNIGHT 30ml

product picture

690 МКД 586.5МКД

SOLD OUT

Овој моќен серум испорачува концентрирана доза на состојки за подмладување кои делуваат синергетски за да го подобрат изгледот на вашата кожа додека спиете.Формулиран со внимателен избор на природни масла, пептиди и хидратантни материи, овој серум обезбедува длабока хидратација и помага во борбата против знаците на стареење на кожата.Неговата лесна текстура лесно се апсорбира во кожата, ефикасно давајќи ги нејзините придобивки.Овој серум помага за подобрување на нивото на оксигенација на кожата, ја враќа еластичноста и ја намалува видливоста на брчките, оставајќи го тенот да изгледа подмладен, сјаен и здрав.Вклучете го овој серум во вашата ноќна рутина за нега на кожата со нанесување на мала количина на чисто и суво лице.
Aqua, Coco-Caprylate/Caprate, Persea Gratissima Oil, Glycerin, Glyceryl Stearate, Panthenol, Betaine, Propanediol, Trehalose, Polyglyceryl-6 Palmitate/Succinate, Hydrolyzed Yeast Extract, Sorbitol, Cetearyl Alcohol, Ligustrum Lucidum Seed Extract, Palmitoyl Tripeptide-1, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Lecithin, Inulin, Cellulose, Fructose, Glucose, Maltodextrin, Tocopheryl Acetate, Inulin Lauryl Carbamate, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Cetyl Hydroxyethylcellulose, Parfum, Cellulose Gum, Xanthan Gum, Biosaccharide Gum-1, Lactic Acid, Polyglucuronic Acid, Polysorbate 20, Carbomer, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Sodium Lactate, Sodium Hydroxide, Butylene Glycol, Limonene, Linalool.
Избегнувајте контакт со очите и оставете го овој серум да делува преку ноќ за да се разбудите со ревитализирана и обновена кожа.

Поврзани производи