HYALURONIC ACID 10% 30 ML

product picture

740 МКД
Количина: Купи
Категорија: NACOMI
Серум базиран на 4 форми на хијалуронска киселина, кој длабоко навлегува во кожата, овозможувајќи хидратација на повеќе нивоа. Формулата е збогатена со OptimHyal™ кој ги изедначува фините линии, хидрира и и дава еластичност, Глицеринот овозможува долготрајна хидратација. И дава сјај на кожата и делува како превентива на дехидрација, црвенила и иритации.
Aqua, Glycerin, Hydrolyzed Yeast Extract, Propaediol, Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Sodium Hyaluronate, Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Cetyl Hydroxyethylcellulose, Lecithin, Xanthan Gum, Cellulose, Hectorite, Raspberry Ketone, Citric Acid, Polyglucur Acidonic, Dehydroacetic Acid, Benzyl Glycol, Benzyl Alcohol, Ethylhexylglycerin, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate.
Нанесете на чисто лице со нежна масажа. По серумот продолжете со вашата стандардна рутина. Може да се комбинира со повеќето активни состојки.