Hair Gel Base 100ml

product picture

660 МКД 396МКД
Количина: Купи
Категорија: TRUST MY SISTER
Ги зајакнува ефектите на маслата за коса, длабински хидрирајќи ја косата и скалпот. Формулиран со сок од алое вера, глицерин, вода од кокос, бреза и пантенол кои ја задржуваат влагата во косата. Ги зајакнува фоликулите на косата, стимулирајќи го растот и намалувајќи го губењето на косата.
Aqua, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Glycerin, Panthenol, Betula Alba Juice, Sodium Polyacrylate, Cocos Nucifera Fruit Extract, Citric Acid, Dehydroacetic Acid, Parfum, Propanediol, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Benzyl Alcohol.
Може да се користи на два начина: -Како основа пред користење на масло: ставете од гелот на исчешлана (сува или влажна) коса. Масирајте и оставете ја преку ноќ. -Како навлажнувачка маска: нанесете на косата и оставете 30 минути, а потоа измијте се. Користете за време на вечерната нега на косата. Избегнувај контакт со очите.

Поврзани производи